Služby

Správa serverů a počítačových sítí

Zajišťujeme kompletní správu počítačových sítí a serverů na platformách Microsoft, Linux/Unix, správu koncových stanic a notebooků na platformách Microsoft, Apple a Unix a dále správu a podporu mobilních zařízení na platformách Apple, Android a Microsoft a to včetně jejich centrálního řízení. Zajišťujeme celý životní cyklus vaších IT systémů od návrhu, přes poradenství a implementaci, bezpečnostní audity, až po finální nasazení.

Správa serverů s operačním systémem Linux a Microsoft Windows

Správa serverů s operačním systémem Linux a Microsoft Windows

Správě serverů s operačními systémy GNU/Linux a Microsoft ...

Správě serverů s operačními systémy GNU/Linux a Microsoft Windows se věnujeme již více než 15 let a jsme v tom opravdu dobří. Součástí našeho pojetí správy není jen udržení serverů v chodu, či běžné bezpečností aktualizace, ale jedná se komplexní službu řešící celý životní cyklus serveru od instalace, přes proaktivní monitoring, vlastní propracovaný zálohovací systém, k návrhům optimalizace výkonu a bezpečnosti až k udržované provozní dokumentaci. To vše s cílem dlouhodobého a bezproblémového chodu vašich aplikací a serverů.

Správa počítačových sítí

Správa počítačových sítí

Zajišťujeme kompletní správu firemních počítačových sítí. V rámci této služby zajišťujeme jak chod ...

Zajišťujeme kompletní správu firemních počítačových sítí. V rámci této služby zajišťujeme jak chod vašich síťových prvků jako jsou routery, switche či WiFi access pointy, tak i správu a podporu PC či notebooků na platformách Microsoft Windows, Apple či GNU/Linux a jejich uživatelů. Nedílnou součástí správy firemní sítě je samozřejmě i podpora dalších kancelářských zařízení jako jsou tiskárny, skenery, ale i IP telefony či celé VoIP technologie. Dále zajišťujeme řešení vzdáleného přístupu do sítě, její segmentaci z hlediska bezpečnosti, ochranu před útoky.

Proaktivní monitoring

Proaktivní monitoring

Při správě serverů ani při správě počítačových sítí nespoléháme na náhody a nepracujeme ...

Při správě serverů ani při správě počítačových sítí nespoléháme na náhody a nepracujeme metodou „hašení požáru“, ale naopak se aktivně snažíme těmto „požárům“ předcházet masivním využíváním proaktivního monitoringu, který nejen okamžitě upozorní, pokud něco nejde jak má, ale díky neustálému dopisování vlastních testů a pluginů jsme schopni většinu situací řešit dříve, než se z nich opravdu stane problém a to ať už se jedná o disk na kterém pomalu dochází místo nebo o kontrolu rychlosti odezvy vaší webové prezentace či měření teplot v serverovně. Sledujeme stavy RAID polí, jednotlivých disků, zdrojů a dalších HW komponent, kde lze predikovat selhání. Náš dohledový systém nyní sleduje přes 5000 služeb na více jak 1800 serverech a běží v HA režimu ve dvou hlavních, geograficky oddělených, lokalitách.

Zálohování

Zálohování

Dlouholetá zkušenost se správou operačních systémů, serverů a celých počítačových sítí nás naučila, ...

Dlouholetá zkušenost se správou operačních systémů, serverů a celých počítačových sítí nás naučila, že nejdůležitější částí spravovaných systémů jsou data a zároveň, že selhat může v systému úplně cokoliv. A proto se snažíme i na tuto situaci být vždy připraveni a klademe, kromě bezpečnosti a předcházení krizovým situacím, maximální důraz na kvalitní, pravidelné a dohledované zálohování, které nám umožní v co nejkratší době obnovit systém ať už po HW/SW závadě, ale i po chybě uživatele. A jelikož i zálohovací systém může selhat, nabízíme našim zákazníkům i možnost geograficky oddělené a synchronizačně zpožděné zálohy, díky čemuž nepřicházíme o zálohy ani v případě výpadku zálohovacího pole či celé jedné zálohovací lokality. Tam kde je to možné používáme zálohovací řešení kde není záloha přímo přístupná ze zálohovaných strojů a tak ani při napadení zálohovaného stroje ransomwarem nemůže být záloha zašifrována. Nad výstupy ze zálohovacích systémů stavíme analytické nástroje, které porovnávají velikost zálohy, dobu běhu a počet zazálohovaných souborů a upozorňují na anomálie, které naznačují, že záloha neproběhla standardním způsobem.

Pronájem, hostování a virtualizace serverů a aplikací

Zajišťujeme profesionální hosting fyzických serverů v rámci tří geograficky oddělených datových center s možností migrace IP adres pomocí BGP. V případě, že vlastní server nemáte, můžete si pronajmout náš dedikovaný HW nebo virtuální server (VPS) a to jak na našem vlastním HW tak v prostředí cloudů a to včetně geograficky oddělených datových storage s podporou synchronní online replikace. Pro menší projekty nabízíme i sdílený webhosting na našich linuxových serverech.

Webhosting

Webhosting

Zákazníkům, kteří nepotřebují vlastní dedikovaný server nabízíme službu sdíleného webhostingu...

Zákazníkům, kteří nepotřebují vlastní dedikovaný server nabízíme službu sdíleného webhostingu. Webhosting provozujeme na vlastních serverech na platformě GNU/Linux s primární podporou PHP v několika různých verzích dle potřeb zákazníka a s dostupnými databázovými systémy jako je MySQL či PostgreSQL. Samozřejmou součástí této služby je i centrální administrace, která zákazníkům umožňuje zakládat, modifikovat i rušit jednotlivé služby kdykoliv je potřeba. Vyúčtování pak probíhá na měsíční bázi zpětně a to jen za reálně čerpané služby. V ceně typicky zohledňujeme jen dvě složky webhostingu a to počet spravovaných domén a zabrané místo na disku.

Server housing

Server housing

Pro vaše servery a další technologie, jako jsou datová pole či VPN koncentrátory, poskytujeme ...

Pro vaše servery a další technologie, jako jsou datová pole či VPN koncentrátory, poskytujeme špičkové zázemí v rámci dvou datacenter v Praze a jednoho v Brně. V rámci housingu je kromě klasického vybavení, jako je zálohované a násobné napájení, redundantní konektivita, klimatizace a non-stop support na místě, k dispozici i napojení na BGP s možností geografické live migrace služeb prostřednictvím až 10GE interní konektivity.

Pronájem hardwaru

Pronájem hardwaru

Pokud vlastní server ještě nemáte či dlouhodobě neplánujete, ale pro svůj projekt jej potřebuje...

Pokud vlastní server ještě nemáte či dlouhodobě neplánujete, ale pro svůj projekt jej potřebuje, ať už na kratší dobu vývoje nebo i na dlouhodobý produkční provoz, disponujeme neustále volným HW, který vám rádi pronajmeme a který vám dle požadovaných parametrů, jako je velikost RAM, počet disků atd, můžeme i upravit na míru.

Pronájem virtuálních serverů

Pronájem virtuálních serverů

Pokud vlastní hardware nemáte nebo jej nechcete pořizovat, například z důvodu potřeby časté změn...

Pokud vlastní hardware nemáte nebo jej nechcete pořizovat, například z důvodu potřeby časté změny parametrů vašeho serveru, rádi vám nabídneme virtuální server nastavený přesně dle vašich potřeb. Virtualizované systémy provozujeme jak v celosvětových cloudových systémech, jako je Microsoft Azure či Amazon AWS, tak i na vlastní decentralizované  virtualizační platformě s podporou geograficky rozložených on-line synchronních datových polí a geografické live migrace pomocí BGP technologie. Virtuální server vám můžeme připravit a spravovat či jen zajistit chod serveru ve virtualizačním prostředí a administraci nechat zcela na vás. Samozřejmě  v případě potřeby jsme vždy připraveni vám s řešením vašich problémů pomoci.

Vývoj softwaru

Dlouhodobě se věnujeme vývoji webových aplikací v PHP či Javě, případně i modernějších platformách jako je Node.js, stejně jako vývoji mobilních aplikací pro Apple a Android. Díky našim bohatým zkušenostem se správou serverů s Microsoft Windows a především GNU/Linux, se také aktivně věnujeme DevOps pro tyto dvě platformy.

Vývoj webových aplikací

Vývoj webových aplikací

Vývoji webových aplikací se věnujeme přibližně stejně dlouho a intenzivně jako správě serverů a to ...

Vývoji webových aplikací se věnujeme přibližně stejně dlouho a intenzivně jako správě serverů a to již od počátku vzniku společnosti. Rádi pro vás navrhneme a realizujeme firemní prezentace na míru, ale pravou výzvou jsou pro nás rozsáhlé systémy zpracovávající desítky tisíc požadavků za hodinu a pracující s desítkami milionů záznamů. Neboť výkonnost tvoří, společně s bezpečností, dva základní stavební kameny, na kterých naše aplikace stavíme.

Vývoj mobilních aplikací

Vývoj mobilních aplikací

Již před více než 10 lety jsme pochopili, že mobilní zařízení a mobilní aplikace se stanou ...

Již před více než 10 lety jsme pochopili, že mobilní zařízení a mobilní aplikace se stanou nedílnou součástí našich životů a proto jsme rozšířili naše vývojářské portfolio o tvorbu mobilních aplikací na míru. V současné době umíme realizovat vývoj vaší mobilní aplikace na platformách Android a Apple a to jak v podobě nativní aplikace pro vybranou platformu, tak ve formě multiplatformní aplikace.

Vývoj průmyslových systémů a řešení

Vývoj průmyslových systémů a řešení

Navrhujeme a implementujeme průmyslová řešení založené na GNU/Linux nebo Microsoft ...

Navrhujeme a implementujeme průmyslová řešení založené na GNU/Linux nebo Microsoft Windows, kde těžíme z mnohaletých administrátorských zkušeností a detailní znalostí těchto operačních systémů. Jsme tak schopni vám postavit distribuovanou síť pro zobrazení multimediálního obsahu s centrálním dohledem a monitoringem a to jen s využitím běžných microPC a GNU/Linuxu nebo například podpůrný systém na řízení linky na kompletaci motorů postavený na GNU/Linux a Microsoft Windows, opět s využitím běžných IT komponent. Návrh z běžných komponent výrazným způsobem snižuje pořizovací i provozní náklady a navíc umožňuje vytvářet systémy přesně dle požadavků zákazníků  či je i v průběhu času upravovat a reagovat tak na nové situace v rámci potřeb provozu.

DevOps pro Linux a Windows

DevOps pro Linux a Windows

Jelikož každý správný administrátor má být trochu líný a snažit se nedělat stejnou věc dvakrát...

Jelikož každý správný administrátor má být trochu líný a snažit se nedělat stejnou věc dvakrát, využíváme v maximální možné míře při správě serverů výstupy z DevOps, tedy systémové programování obslužných a servisních utilit serverů a tuto činnost umíme nabídnout i našim zákazníkům. Využívání programů či skriptů na opakující se IT úlohy sebou přináší  mnoho výhod. Především se eliminují chyby, neboť program pracuje podle předem daného algoritmu a může detailně kontrolovat vstupní data. Tím, že program pracuje podle pevně daného algoritmu, dělá danou věc vždy stejně. Zároveň vzniká jednotné prostředí, která je vždy přehlednější a jednodušší na správu a v neposlední řadě tím, že oprostíme administrátory od běžných rutinních operací, dáme jim prostor více času věnovat novým a zajímavým výzvám.

Poradenství a prodej HW a SW

Pokud ještě nemáte přesnou představu jak by váš HW či SW měl vypadat a co vše by měl splňovat, rádi vám s výběrem a následným dodáním poradíme a pomůžeme. A to jak v oblasti HW pro servery, v rámci návrhu a vývoje softwaru, tak i s výběrem a pořízením IT vybavení vaší kanceláře či celé firemní IT infrastruktury. Při návrhu řešení vždy dbáme na bezpečnost, nadčasovost a dobrou škálovatelnost námi navrhovaných řešení.

Pomoc s výběrem, prodej a integrace SW

Pomoc s výběrem, prodej a integrace SW

Ještě složitější situace než při výběru vhodného hardwaru je výběr softwaru, neboť je dnes už jen ...

Ještě složitější situace než při výběru vhodného hardwaru je výběr softwaru, neboť je dnes už jen velice málo programů, které pracující samostatně, ale téměř vždy je u softwaru požadavek na integraci s dalšími programy či dalšími IT zařízeními. Pro výběr vhodného řešení je pak typicky třeba provést analýzu prostředí a požadavků zákazníka a teprve na základě výsledků těchto zjištění navrhnout nákup vhodného softwarového balíků. A s oběma těmito kroky vám rádi pomůžeme. Ale někdy ani prostý nákup softwaru nestačí, protože požadovaná integrace není aktuálně dostupná. I v takové situaci umíme často pomoci a to výběrem kombinace více programů, které výsledně tvoří jeden funkční systém, nebo dokonce doprogramováním vlastních integračních nástrojů a můstků.

Pomoc s výběrem a instalace HW

Pomoc s výběrem a instalace HW

Plně si uvědomujeme, že dostupného hardwaru je dnes obrovské množství a není snadné se v něm ...

Plně si uvědomujeme, že dostupného hardwaru je dnes obrovské množství a není snadné se v něm orientovat pro někoho, kdo v dané oblasti nepracuje denně. Proto našim zákazníkům, kromě samotného prodeje hardwaru, vždy nabízíme i pomoc a poradenství při výběru nového hardwaru tak, aby co nejlépe vyhovoval požadavkům zákazníka a byl snadno integrovatelný do již existujícího IT prostředí zákazníka.

Správa IT procesů a řízení IT projektů

Správa IT procesů a řízení IT projektů

Pokud jste někdy řídili IT tým či jste měli na starosti tvorbu nebo provoz IT systému, jistě víte...

Pokud jste někdy řídili IT tým či jste měli na starosti tvorbu nebo provoz IT systému, jistě víte, že čím více prvků do procesu vstupuje, tím složitější je zajistit správnou synchronizaci jednotlivých účastníků a procesů, hlídaní termínů či nákladů, ale i sledování celkového stavu projektu. Přesně to  si uvědomujeme i my a snažíme se našim zákazníkům v této oblasti nabídnout naše zkušenosti z mnoha projektů z předchozích let. Za účelem řízení projektů s širokou možností integrace s dalšími systémy jsme vyvinuli vlastní informační systém, kterým nám i našim zákazníkům s tímto procesem pomáhá. Tento informační systém můžete vyžít samostatně na řízení vlastních projektů nebo jako součást našich služeb, například v oblasti správy serverů či vývoje softwaru. Pro vlastní systém jsme se rozhodli, protože jednak je možné jej nastavit ideálně našim potřebám a jednak pro 700 účtů už jsou licence bežných systémů nepřílis výhodné.

Poradenství a testovaní IT bezpečnosti

Poradenství a testovaní IT bezpečnosti

Bezpečnost v IT je v dnešní době velice často skloňované téma, ale ve většině firem velice málo či ...

Bezpečnost v IT je v dnešní době velice často skloňované téma, ale ve většině firem velice málo či dokonce vůbec neřešené. Je to z pochopitelných důvodů, bezpečnost na první pohled více bere než dává a to jak v z hlediska finančních nákladů tak i z hlediska pohodlí uživatelů.  Ale jen na první pohled, neboť náklady na opravu škod po bezpečnostním incidentu mohou násobně převyšovat investice do IT bezpečnosti a bohužel často nastávají i situace, kdy kompletní obnova není možná. A právě na bezpečnost se ve všech našich službách i řešeních snažíme klást maximální důraz a a upozorňovat zákazníky na možné problémy, realisticky zhodnotit rizika a navrhnout jejich vhodné řešení. Tyto služby poskytujeme jak jako součást standardních služeb našim zákazníkům, kterým se staráme o servery či vyvíjíme software, tak umíme IT bezpečnostní poradenství a následnou implementaci řešení nabídnout i jako samostatnou službu. Jelikož bezpečnost není jeden kus hardwaru či jedno nastavení, je i rozsah nabízených služeb široký od základní IT auditů, přes dohledovou část zahrnující například monitorovací služby, k návrhu a nastavení zálohovacích systémů a schémat až k penetračním testům a hledáním chyb v kódu aplikací.

Kontakty

Podpora linuxu

Podpora Linuxu

Jsme zde pro Vás nepřetržitě.

Podpora Windows

Podpora Windows

Jsme zde pro Vás nepřetržitě.

Vývoj aplikací

Vývoj aplikací

Dostupná v běžné pracovní době.