Správa serverů Linux

Projekt Linux je na světě již od roku 1991, kdy první verzi publikoval Linux Torvalds a za tu dobu urazil velice dlouhou a nesmírně zajímavou cestu, od malého akademického projektu až k bezesporu nejrozšířenější operační systém pro servery, ale i další zařízení, na světě. Naše společnost, respektive její zakladatelé, se o Linux zajímají a používají jej od samého počátku.

Linux se ve svých počátcích velmi rozšířil jako bezplatná alternativa k produktům Microsoft Windows, na kterou ale nikdo neposkytoval žádnou záruku. To už dnes není pravda a Linux je možné provozovat jako v komunitní a neplacené formě, jako například GNU/Linux Debian, tak v supportované placené verzi, jako například Redhat či Suse.

GNU/Linux je dnes bez problémů nasaditelný na téměř jakýkoliv serverový provoz a to včetně dostupných návodů na instalace a How-To, ale zároveň je pořad do značné míry svobodný a co vám nevyhovuje, je možné upravit na míru, což ne bezesporu obrovská výhoda a neplatí to jen o Linuxu samotném, ale o celé komunitě kolem svobodného softwaru obecně. Tato otevřeně je skvělým odrazovým můstkem pro DevOPS automatizaci, kterou se snažíme a v maximální možné míře realizovat. Tam kde je to jen trochu možné instalujeme nové stroje z FAI šablon, což zajistí automatickou, rychlou a jednotnou konfiguraci. Následné konfigurace zajišťujeme pomocí nástroje Ansible. Tedy jedna operace je provedena na celé množině serverů jednotně, a to vede k vyšší přehlednosti. Automatizace efektivně eliminuje zbytečné chyby vznikající z ruční a opakující se práce. Jelikož téměř každý téměř každý Unix administrátor je zároveň programátorem alespoň jednom programovacím jazyce, máme možnost pro sebe, ale i pro naše zákazníku upravovat či přímo vytvářet doplňkový SW pro správu serveru, jako jsou například moduly pro monitorovací systém - my používáme Icingu, ale není nám cizí ani Zabbix - ať už s cílem zajistit vyšší dostupnost, vyšší výkon aplikace a nebo jen možnost automaticky ověřit správnou funkčnost zákaznické aplikace například po vystavení nového releasu zákazníkem.

V rámci Linuxu můžeme ale jít ještě dále a to až na samotné jádro operačního systému GNU/Linux - tedy na kernel. Který je možné do značné míry konfiguračně upravovat a tím docílit výkonnostní optimalizace dle požadavků konkrétního projektu či klienta

S drobnou mírou nadsázky se dá říci: “Vzpomeňte si v rámci provozu Linuxových serverů na cokoliv a téměř jistě u nás pracuje odborník, který vám s vaším problémem dokáže rychle a efektivně pomoci”.

Správa serverů Linux

Máte zájem o správu serverů s operačním systémem Linux? Kontaktujte nás

Kontakty

Podpora linuxu

Podpora Linuxu

Jsme zde pro Vás nepřetržitě.

Podpora Windows

Podpora Windows

Jsme zde pro Vás nepřetržitě.

Vývoj aplikací

Vývoj aplikací

Dostupná v běžné pracovní době.